- Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy miesiąc maj, najpiękniejszy miesiąc w roku poświęcony Dziewicy Mari. W tym miesiącu gromadzić się będziemy w Kościele bądź przy polnych Kapliczkach na modlitwie do Boga by śpiewać Litanię Loretańską. Serdecznie zapraszam do tej pięknej formy modlitwy… Nabożeństwa Majowe z rozważaniami o tematyce Maryjnej o godzinie 17:30.
- We wtorek 3 maja w Kościele uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Św. w tym dniu o godzinie 08:00, 09:30, 11:15. Popołudniu Msza Św. w intencji Strażaków o godzinie 13:30
- W poniedziałek i w czwartek o godzinie 15:00 odbędzie się w Kościele próba dla dzieci przed I Komunią Św. Natomiast w sobotę o godzinie 15:00 dzieci I Komunijne wraz z rodzicami przeżywać będą w Kościele pierwszą Spowiedź Św. Pierwsza Komunia Św. w naszej Parafii w najbliższą niedzielę 8 maja o godzinie 10:00.
- Msze Św. w następną niedzielę (8 maja) o godzinie 8:00, 10:00 i o 12:00
- W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godziny 08:00. Spowiedź Św. od godziny 15:30. W sobotę różaniec wynagradzający NMP po Mszy Św. rano, prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. 13 maja zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie.
- Przypominam, że Kancelaria Parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od godziny 17:00 do 18:00 w czwartek i w sobotę od godziny 08:00 do 09:00. We wtorki, niedzielę, święta kościelne i I- piątek miesiąca Kancelaria Parafialna nieczynna. Poza wyznaczonymi godzinami proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
- W dalszym ciągu przeprowadzany jest remont podłogi na chórze i schodów. Pracę związaną z remontem podłogi wykonuje pan Seweryn Owczarek z Brąszewic. Natomiast schody wykona w maju pan Ireneusz i Mariusz Salamon. Tak jak ogłaszałem tydzień temu w dniu dzisiejszym i w następną niedzielę możemy złożyć ofiarę do puszek przed Kościołem na ten remont. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą. Dziękuję Panu Bogdanowi Kiecolowi z Godynic, który złożył na ten cel 2 tys. zł
- Bardzo dziękuję, za posprzątanie Kościoła parafianom z II cz. Zagórcza. Za tydzień w sobotę zapraszam na godzinę 09:00 I cz. Przedłęcza .
- Zbiórka dla ministrantów w następną niedzielę o godzinie 10:00
- Kolejne ogłoszenia tym razem dla młodzieży: 4 czerwca organizowany jest wyjazd dla młodzieży na Lednicę. Ten wyjazd w tym roku organizuje parafia ze Złoczewa. Koszt 50 zł.
- Dni Krzyżowe – modlitwa o dobre urodzaje w środę, w czwartek i w piątek
- Odpust Parafialny ku czci św. Zofii odbędzie się w tym roku 14 maja, został on przeniesiony z tej racji ponieważ w niedzielę 15 maja obchodzić będziemy w Kościele Uroczystości Zesłania Ducha Św.
- Z tyłu Kościoła jest do nabycia prasa Katolicka: jest nowy nr. Opiekun poświęcony Ogólnopolskim obchodom chrztu polski
- Wszystkim życzę miłej niedzieli, dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg Wam błogosławi…