Parafia

pw. Św. Marcina i Św. Zofii
ks. Proboszcz Łukasz Kręczyński
Godynice 6, 98-277 Brąszewice

tel: 43 821 16 28

KONTAKT

Msze Święte

w niedziele i święta: 8.oo, 9.3o, 11.15
w dni powszednie wg ogłoszeń parafialnych

Kancelaria czynna:
godzinę przed Mszą Św. po południu, a rano godzinę po Mszy Św.

Aktualności

Mówię Ci

Bóg jest Miłością i kocha Ciebie dzisiaj! Bezwarunkowo! Takim jakim jesteś! „ Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, Nabrałeś wartości i Ja cię miłuję..." Izajasz  43,4

CZYTAJ DALEJ

Bóg kocha Ciebie dzisiaj
Zobacz i polub ciekawy profil na FB FB/narodzeni
Triduum Paschalne (galeria)

Prawdziwa miłość nazywa się Zmartwychwstanie


Zmartwychwstanie złamało i nadal łamie wszelkie schematy, wyobrażenia i przyzwyczajenia. Uwalnia myśli do odczuwania i wiary, że wszystko jest możliwe. Wszystko jest możliwe dla tego, który wierzy. Możliwe jest w dzisiejszym świecie wołanie donośnym głosem, że Jezus Zmartwychwstał. Ogłaszanie nowiny, która jest zawsze nowa, świeża, rzeczywista - jeden jest Ten, który Zmartwychwstał.

CZYTAJ DALEJ

 

O święconym słów kilka nie do  końca na temat


Każde święta w naszym życiu są szczególnym czasem. Szczególnym na wiele sposobów. Dają możliwość zatrzymania się, spojrzenia z innej perspektywy na nas samych, nasze życie, pragnienia, oczekiwania. Nie tak dawno było Boże Narodzenie, a dziś wkraczamy w najważniejsze święta dla każdego chrześcijanina. Święta obfitujące w wiele znaków, wiele fundamentalnych treści, które mają wpływ na nasze życie.

CZYTAJ DALEJ

Życzenia

Przeżywając Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w Roku Miłosierdzia, uświadamiamy sobie na nowo, że Boża sprawiedliwość jest miłosierdziem ofiarowanym wszystkim jako łaska na mocy śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Krzyż Chrystusa jest zatem sądem Boga nad nami wszystkimi i nad światem, ponieważ ofiaruje nam pewność miłości i nowego życia. (Papież Franciszek, Misericoriae vultus).
Drodzy Parafianie i Goście! Niech doświadczenie tej nieograniczonej miłosiernej miłości Boga stanie się naszym udziałem i umocni wiarę w nasze przyszłe zmartwychwstanie.
Błogosławionych Świat Paschalnych !
Ks. Łukasz Kręczyński - proboszcz

W dniu wczorajszym, przeżywaliśmy w naszej Parafii – odpust ku czci św. Zofii. Jeszcze raz w całego serca dziękuję Wszystkim za uświetnienie tej Parafialnej Uroczystości. Dziękuję Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom za obecność. Dziękuje całej służbie liturgicznej, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty Panu Jezusowi, dzieciom pierwszo-komunijnym, panom strażakom, panom Strażakom prowadzącym Kapłana,  dziękuję Orkiestrze, Scholii, paniom niosącym Feretrony i Sztandary, Panu Kościelnemu. Paniom Wychowawcą ze Światełka za przygotowanie posiłku dla Kapłanów na Plebanii. Wszystkim, niech Pan wynagrodzi  swymi łaskami.

Przypominam, że od poniedziałku do soboty Nabożeństwa Majowe w  naszym Kościele o godz. 17:30.(z wyjątkiem poniedziałku). Serdecznie zapraszam.

W poniedziałek w Kościele święto, NMP Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek). Msza Św. w naszym Kościele o godzinie 09:00.

W poniedziałek, dzieci – pierwszokomunijne wyjeżdżają w pielgrzymce do Krakowa, by podziękować Panu Bogu za łaskę przyjęcia Pierwszej Komunii Św. Wyjazd z przed Kościoła rano o godzinie 06:00

W miniony tygodniu rozpoczął się remont schodów w naszym Kościele, które prowadzą na nasz  chór. Jeszcze w tym tygodniu będą trwały prace wykończeniowe. Jednocześnie pragnę poinformować Drogich Parafian, że Pan Seweryn Owczarek z Brąszewic ufundował w całości dla naszej Parafii remont podłogi na chórze za co jestem Mu serdecznie wdzięczny. Bóg zapłać w imieniu swoim i całej Wspólnoty Parafialnej.

Dziękuję, za wczorajsze piękne posprzątanie Kościoła II cz. Przedłęcza. Za tydzień  w sobotę zapraszam na godzinę 09:00 III cz. Przedłęcza.. Bóg zapłać…

Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej, który w tym roku wyjątkowo odbędzie się 28 maj (w sobotę) Zapisy w Zakrystii Parafialnej.

Przypominam, że Kancelaria Parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od godziny 17:00 do 18:00 w czwartek i w sobotę od godziny 08:00 do 09:00. We wtorki, niedzielę, święta kościelne i                     I- piątek miesiąca Kancelaria Parafialna nieczynna. Poza wyznaczonymi godzinami proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

W sobotę odpust w Kliczkowie.  Suma Odpustowa o godzinie 12:00.

W następną Niedzielę 22 maja. o godz: 09:30 odbędzie się Msza Św. Rocznicowa dzieci kl. IV z naszej Parafii.

Z tyłu Kościoła pod chórem możemy nabyć nowy nr. Opiekuna. Życzę Wszystkim miłej niedzieli, dobrego tygodnia.